Hakikat Yayıncılık - Muhterem Ömer Öngüt’ün Eserleri | Hakikat Dergisi | Hakikat Medya | Hakikat Kırtasiye
Arama Yap
DİN VE VATAN MUHAFAZA SETİ - Ömer Öngüt Görüşleri Sözleri Kitapları Düşünceleri Yazıları Eserleri
Kitap Setleri

DİN VE VATAN MUHAFAZA SETİ

Muhterem Ömer Öngüt -k.s.- Hazretleri “İmansız vatan, vatansız iman muhafaza edilmez.” buyurmuşlar, din ve vatanın muhafazası için eserler neşretmişler, büyük bir mücadele ve mücahede yapmışlardı. Küffarın büyük bir düşmanlık duygusu ile imanı kaldırmak, vatanımızı bölmek için bütün gayretiyle kuşatmaya çalıştığı bu zamanda bu Zat-ı ali’nin mücadelesi bu eserlerle günümüzde de devam ediyor ve yolunu arayanlara ışık tutuyor.
  • YAYIN TARİHİ
  • SAYFA / EBAT
  • FİYAT505,00 ₺

HAİNLERİN İÇYÜZÜ:

Küffâr tarih boyunca İslâm ülkelerine ve müslümanlara karşı daima birlikte hareket etmiştir. Hep düşmanlık beslemiş hiç dost olmamışlardır. Menfaatleri icabı dost göründükleri anlarda dahi içten içe kalplerinde derin bir düşmanlık beslemişlerdir.

Memleketimizde “Diyalog ve Hoşgörü” adı altında yapılan propaganda ve faaliyetler, gerek dinimizde ve gerek vatanda çok büyük zararlara sebep olmuştur.

Yüce dinimizin aleyhindeki her türlü fitne ateşini Âyet-i kerime ve Hadis-i şerif’lerin nur ışığı ile söndürmeye çalışan Muhterem Müellifimiz “Hakikat Aylık İslâm Dergisi”nde 2005 yılı Ekim ayından itibaren yedi sayıda bu hakikatleri neşretmişler, ilâhî hükümleri olduğu gibi tebliğ etmişlerdir.

Münafıkların iç yüzünü beşeriyete duyurmak, müslümanların imanlarını kurtarmalarına vesile olmak niyetiyle bu makaleler bu eserde bir araya getirilerek neşredilmiştir.

Yayın Tarihi: 2006
Kapak: Yaldız Baskılı Sert Cilt Kapağı
Kapak Cilt Rengi: Bordo ve Yeşil iki farklı renk çeşidi
Kâğıt Cinsi: 70 gr. 1. Hamur Beyaz Kâğıt
Ebat: 17x24 cm
Sayfa Sayısı: 728

 

Ey Müslüman Kardeş Dikkat Et! DÜŞMANINI TANI DİNİNİ ve VATANINI MUHAFAZA ET!

FETÖ, bu küffar ajanları çok büyük bir plân tertip ettiler. Ancak Allah-u Teâlâ onların plânlarını kendilerine çevirdi. Bunlarla mücadele eden halkımıza, polisimize, askerimize büyük bir azim ve kararlılık ilham eden Allah-u Teâlâ bu işbirlikçi hâinlerin kalplerine korku düşürdü. Plânlarını başlarına geçirdi.

Evet onlar bir plân çevirdiler, devleti küffarın hizmetçisi bir Fetullahçı devletine dönüştürmeye çalıştılar, çok kan akıttılar, çok daha büyüğünü akıtmak istediler, binlerce kişilik infaz listeleri hazırladılar. Ancak bu vatanı korumayı murad eden Hazret-i Allah’ı göremediler. O Allah ki, Kur’an-ı kerim’inde şöyle buyuruyor:

“Allah tuzak kuranlara karşılık vermekte en güçlü olandır.” (Âl-i imran: 54)

“Böylece ona bir tuzak kurmak istediler, fakat biz onları daha çok hüsrana uğrattık.” (Enbiyâ: 70)

“Elhamdülillâhi Rabbi’l-âlemin.” Bütün kusur ve kabahatlerimize rağmen Allah-u Teâlâ bu milleti ve bu devleti seviyor ve destekliyor. Bu nimetini bizden almasın. Amin. Bu nimetin kıymetini bilelim ve bu nimete lâyık olmak için elimizden geleni yapalım.

Muhterem Ömer Öngüt -kuddise sırruh- Hazretleri bunların bayrağını yirmi yıl önce bu millete duyurmuşlardı:

“Narcılar alenen küfrü hoş gördüler. Bu açık ilân ve beyan karşısında halk merakla şu suali soruyor:

‘Bunlar müslüman mıdır?’

Halk merak edip bu işin içyüzünü öğrenmek istiyor, bunların müslüman olup olmadığını merak ediyor.

Biz iç yüzünü anlatalım, kararı siz verin.

Birgün oturuyordum.

‘Allah’ım! Bunların bayrağı nedir?’ dedim.

O anda papazın asasını gösterdiler. ‘Bunların bayrağı budur.’ dediler.

Bildirdiği için gördüm, bildim ve ilân ettim.” (Ömer Öngüt -kuddise sırruh- “Küfrü Hoş Gören NARCILAR’ın İçyüzü”, 1. Baskı, Nisan 1999. s. 53-54)

Muhterem Ömer Öngüt -kuddise sırruh- Hazretleri ömrünü din-i İslâm’ın müdâfası ve ihyasına, vatanın muhafazası ve selâmetine adamıştı. Onun gayesi Hazret-i Allah ve Hazret-i Resulullah idi. “İman ve Vatan” idi. Nûr-i Muhammedi’nin yayılması, müslümanların Allah ve Resul’ünde birleşmesi idi.

Binaenaleyh bu büyük Zât-ı âli, Muhterem Ömer Öngüt –kuddise sırruh- Hazretleri FETÖ’nün ihanetleri ortaya çıkmadan çok önce bunların içyüzünü, bu gibilere kapılmamak için bilmemiz gerekenleri dergilerimizde ve eserlerinde ifşa ve ilan etmişlerdi. 15 Temmuz ihanetinden sonra çıkan Ağustos, Eylül ve Ekim 2016 tarihli Hakikat Dergi’lerinde bu beyanlarını tekrar neşrettik. Bu eser bu neşriyatın kitap haline getirilmesi suretiyle hazırlanmıştır.

Yayın Tarihi: 2018
Kapak: Yaldız Baskılı Sert Cilt Kapağı
Kapak Cilt Rengi: Bordo ve Yeşil iki farklı renk çeşidi
Kâğıt Cinsi: 70 gr. 1. Hamur Beyaz Kâğıt
Ebat: 17x24 cm
Sayfa Sayısı: 520

 

BİZ KÜFRÜ HOŞ GÖRENLERDEN DEĞİLİZ:

Yüce dinimizin aleyhindeki her türlü fitne ateşini Âyet-i kerime ve Hadis-i şerif’lerin nur ışığı ile söndürmeye çalışan Muhterem Müellifimiz Hakikat Aylık İslâm Dergisi’nde 2004 yılı Haziran ayından itibaren yedi sayıda yazdığı makelelerinde; gayeleri dini ve vatanı parçalamak olan, dış düşmanın yapamadığını içten yapan bu iç düşmanların kötü icraatlarını bir bir ortaya koymuş;

“Yazan, Allah’ın kendisine öğrettiği gibi yazmaktan çekinmesin, yazsın!” (Bakara: 282)

Âyet-i kerime’si mucibince hiçbir şekilde yazmaktan çekinmemiş, hiçbir kınayıcının kınamasına aldırmadan münafıkların tertip ve tezahüratlarını gözler önüne sermiş, ilâhî hükümleri olduğu gibi tebliğ etmiştir.

Münafıkların içyüzünü beşeriyete duyurmak, müslümanların imanlarını kurtarmak için bu makalelerin kitap haline getirilmesi, ilâve mevzularla birlikte neşredilmesi lüzumlu görülmüştür.

Kitabın son bölümünde de misyonerlik faaliyetlerine karşı Türkiye’de ve çeşitli ülkelerde kendi dillerine tercüme edilerek dağıtılan “Hıristiyanları Hidayet ve Gerçek Kurtuluşa Dâvet” isimli broşür yer almaktadır.

Yayın Tarihi: 2005
Kapak: Yaldız Baskılı Sert Cilt Kapağı
Kapak Cilt Rengi: Bordo ve Yeşil iki farklı renk çeşidi
Kâğıt Cinsi: 70 gr. 1. Hamur Beyaz Kâğıt
Ebat: 17x24 cm
Sayfa Sayısı: 576

 

HÂİN TEZGÂH:

Bu eser; FETÖ mensuplarının Muhterem Müellif Ömer Öngüt –kuddise sırruh- Hazretleri hakkında 12 Haziran 2009 tarihli Taraf Gazetesi’ndeki yayınla başlayan büyük iftira ve tertip kampanyasına verilen cevapları, bu iftiraların sebebini, bu iftirayı yapanların içyüzünü ve verilen hukuki mücadeleyi ihtiva etmektedir.

1994 yılından beri Fetullah Gülen’nin içyüzünü, din ve vatanda bölücü olduğunu, küffarın ajanı bir hain olduğunu neşrederek müslümanları uyandırmaya çalışan Muhterem Müellif Ömer Öngüt -kuddise sırruh- Hazretleri’ni FETÖ mensubu teröristler karalamak ve kendilerince bertaraf etmek istediler. Devleti ele geçirme amaçları önünde engel gördükleri herkese yaptıkları gibi; yalan, iftira ve tertiplere bu büyük Zât-ı âli’yi de dahil etmek istediler.

Bu karalama kampanyası başlar başlamaz hemen yayınlanan Temmuz 2009 tarihli Hakikat Aylık İslâm Dergisi münhasıran bu iftiralara cevap mahiyetinde neşredilmiştir. Bu kitap bu dergideki beyanları, yapılan hukuki mücadeleleri ve daha geniş izahları içermektedir.

Bu kitabı okuduğunuzda bu kampanyaların iç yüzünü, bu iftiraya sarılanların gerçek niyetlerini, Muhterem Ömer Öngüt’ün İslâm dini adına ortaya çıkan gruplar hakkında İslâm hakikatlerini ortaya koyan eserleri sebebiyle bu iftira kampanyalarının tertip edildiğini göreceksiniz.

Yayın Tarihi: 2010
Kapak: Yaldız Baskılı Sert Cilt Kapağı
Kapak Cilt Rengi: Bordo ve Yeşil iki farklı renk çeşidi
Kâğıt Cinsi: 70 gr. 1. Hamur Beyaz Kâğıt
Ebat: 17x24 cm
Sayfa Sayısı: 528