Hakikat Yayıncılık - Muhterem Ömer Öngüt’ün Eserleri | Hakikat Dergisi | Hakikat Medya | Hakikat Kırtasiye
Arama Yap
SÖZLER ve NOTLAR - 6 - Ömer Öngüt Görüşleri Sözleri Kitapları Düşünceleri Yazıları Eserleri
Kalblerin Anahtarı Külliyatı

SÖZLER ve NOTLAR - 6

“Kalblerin Anahtarı” külliyatının bir parçası olan on ciltlik “Sözler ve Notlar” serisi ismini; bu eserlerin Muhterem Müellifin ilim-irfan mektebi mesabesindeki sohbetlerinde tutulan notlardan derlenmesinden almaktadır. Her bir cilt farklı konuları ihtiva etmektedir. Bu eser “Sözler ve Notlar” serisinin altıncı cildidir.
  • YAYIN TARİHİ1996
  • SAYFA / EBAT560 / 17x24 cm
  • FİYAT120,00 ₺

Bu cildin ilk bölümü 28. sohbet’ten 37. sohbete kadar olan Vakıf sohbetlerini ihtiva etmektedir. İyi ve kötü âlimlerle, iyi ve kötü âmirlerin içyüzleri, misaller, Mârifetullah ehli zevât-ı kiram ile hakiki âlimlerden, nakilci âlimlerden numuneler bu sohbetlerde anlatılmıştır.

Bu eserde ayrıca Ehl-i Sünnet Ve-l Cemaat mezheplerinin Ümmet-i Muhammed için rahmete vesile olduğu, müslümanlara büyük kolaylıklar sağladığı, gerçek müçtehidlerin bu uğurda canlarını dahi ortaya koyarak İslâm’ı müdafa ettikleri izah edilmiştir.

“Ne İdik, Ne Olduk, Bu Hale Neden Düştük?” bölümünde ise; İslâm’ın doğuşundan kıtalara hakim oluşuna, sonra da bugünkü duruma nasıl gelindiğine dair geçen safhalar ana hatlarıyla açıklanmıştır.


Yayın Tarihi: 1996
Kapak: Yaldız Baskılı Sert Cilt Kapağı
Kapak Cilt Rengi: Bordo ve Yeşil iki farklı renk çeşidi
Kâğıt Cinsi: 70 gr. 1. Hamur Beyaz Kâğıt
Ebat: 17x24 cm
Sayfa Sayısı: 560