Hakikat Yayıncılık - Muhterem Ömer Öngüt’ün Eserleri | Hakikat Dergisi | Hakikat Medya | Hakikat Kırtasiye
Arama Yap
SÖZLER ve NOTLAR - 5 - Ömer Öngüt Görüşleri Sözleri Kitapları Düşünceleri Yazıları Eserleri
Kalblerin Anahtarı Külliyatı

SÖZLER ve NOTLAR - 5

“Kalblerin Anahtarı” külliyatının bir parçası olan on ciltlik “Sözler ve Notlar” serisi ismini; bu eserlerin Muhterem Müellifin ilim-irfan mektebi mesabesindeki sohbetlerinde tutulan notlardan derlenmesinden almaktadır. Her bir cilt farklı konuları ihtiva etmektedir. Bu eser “Sözler ve Notlar” serisinin beşinci cildidir.
  • YAYIN TARİHİ1995
  • SAYFA / EBAT592 / 17x24 cm
  • FİYAT120,00 ₺

Eserin ilk bölümünde Muhterem Müellifin Vakıf Sohbetlerinden 20. sohbetten 1995 Mart’ında yaptıkları 27. sohbete kadar olan sohbetler yer almıştır. Muhterem Müellif Ömer Öngüt -kuddise sırruh- Hazretleri’nin Adapazarı Beşköprü Hakikat Vakfı binasında iki ayda bir yaptığı sohbetlerinin ilk 12’si “Kalblerin Anahtarı Külliyatı”nın Sözler ve Notlar serisinin 3. cildinde, 20. sohbete kadar olan kısmı ise 4. cildinde bulunmaktadır. Bu 27 sohbet ayrıca “İmanlı Gönüllere Hitap” ismiyle ayrı bir eser olarak da neşredilmiştir.

“İlahi Görüş Birliği’ne Davet” bölümünde müslümanlar Allah ve Resul’ünde birliğe davet edildiği gibi;

Diğer bölümlerde küfür batağına saplanmış, İslâm’dan çıkmış, bir isimle türemiş, kendi dinini ilân etmiş olan bölücülerle, sözleri ile İslâm kalesinin yıkılmasına hizmet edenlerin gerek İslâm dini’ne gerekse vatanımıza verdiği zararlar Âyet-i kerime ve Hadis-i şerif’lerle izah edilmiş, bunların yollarının ayrı olduğu, İslâm dini ile hiçbir ilgileri olmadığı bir bir açıklanmıştır.


Yayın Tarihi: 1995
Kapak: Yaldız Baskılı Sert Cilt Kapağı
Kapak Cilt Rengi: Bordo ve Yeşil iki farklı renk çeşidi
Kâğıt Cinsi: 70 gr. 1. Hamur Beyaz Kâğıt
Ebat: 17x24 cm
Sayfa Sayısı: 592