Hakikat Yayıncılık - Muhterem Ömer Öngüt’ün Eserleri | Hakikat Dergisi | Hakikat Medya | Hakikat Kırtasiye
Arama Yap
SİLSİLE-İ CELİLE-İ ÂLİYE SÂDÂT-I KİRAM (KADDESALLAHU ESRÂREHÜM) - Ömer Öngüt Görüşleri Sözleri Kitapları Düşünceleri Yazıları Eserleri
Kalblerin Anahtarı Külliyatı

SİLSİLE-İ CELİLE-İ ÂLİYE SÂDÂT-I KİRAM (KADDESALLAHU ESRÂREHÜM)

Bu eser; Resulullah -sallallahu aleyhi ve sellem- Efendimiz’den itibaren günümüze kadar gelen âli ve nezih “Nakşibendi Silsile-i Şerifi” içindeki Efendilerimizin nur olan Hayat-ı saadetleri’ni, Ahlâk-ı âlileri’ni ihtiva etmektedir.
  • YAYIN TARİHİ2012
  • SAYFA / EBAT608 / 17x24 cm
  • FİYAT120,00 ₺

Tasavvuf’un başlangıcı Resulullah Aleyhisselâm’ın ve Ashâb-ı kiram -radiyallahu anhüm- Hazerâtı’nın yaşayışlarında görülmektedir. Kaynağı Kur’an-ı kerim ve Hadis-i şerif’lerdir.

Ashâb-ı kiram –radiyallahu anhüm- Hazerâtı, Resululullah Aleyhisselâm’ın, o Nur’un sohbetinde bulunmakla, Allah-u Teâlâ onları lütfu ile dolduruyordu.

Resulullah Aleyhisselâm âhirete intikal ettikten sonra o nur, vârislerine sirayet etmeye başladı. Yakınlık nesebi itibarı ile Hazret-i Ebu Bekir -radiyallahu anh-e geçti. Kıyamete kadar gelecek enbiyâ vârisleri de o nuru taşıyorlar. Resulullah Aleyhisselâm’ın ruhanî hayatı “Silsile-i sâdât” vasıtası ile gönülden gönüle aktarılarak günümüze kadar ulaşmıştır.

“Âlimler peygamberlerin vârisleridir.” (Buhârî)

Hadis-i şerif’inde buyurulduğu üzere gerçek hakiki âlimler bunlardır.


Yayın Tarihi: 2012
Kapak: Yaldız Baskılı Sert Cilt Kapağı
Kapak Cilt Rengi: Bordo ve Yeşil iki farklı renk çeşidi
Kâğıt Cinsi: 70 gr. 1. Hamur Beyaz Kâğıt
Ebat: 17x24 cm
Sayfa Sayısı: 608