Hakikat Yayıncılık - Muhterem Ömer Öngüt’ün Eserleri | Hakikat Dergisi | Hakikat Medya | Hakikat Kırtasiye
Arama Yap
KIYAMET VE ALAMETLERİ - Ömer Öngüt Görüşleri Sözleri Kitapları Düşünceleri Yazıları Eserleri
Kalblerin Anahtarı Külliyatı

KIYAMET VE ALAMETLERİ

Allah-u Teâlâ Âyet-i kerime’sinde buyurur ki: “Her şeyden haberdar olan Allah gibi sana hiç kimse haber veremez.” (Fâtır: 14) Gerek Âyet-i kerime’lerde, gerek Hadis-i şerif’lerde kıyamet ve alâmetleri hakkında çok tafsilatlı haberler verilmiştir. Bu eseri okuduğunuzda birçoğunun zuhur ettiğini, etmeyenlerin zuhurunun da çok yakın olduğunu göreceksiniz.
  • YAYIN TARİHİ2003
  • SAYFA / EBAT576 / 17x24 cm
  • FİYAT120,00 ₺

Muhterem Ömer Öngüt -kuddise sırruh- Hazretleri de bu eserinde “Kıyamet ve Alâmetleri”ni Âyet-i kerime ve Hadis-i şerif’lerle izah ederken, önümüzde, yakın zamanda cereyan edecek hadisât hakkında mühim ifşaatlarda bulunmaktadırlar.

Eser on beş bölümden teşekkül etmiş olup, eserin giriş kısmında günümüzden kıyamete kadar olacak hadiselerin hülâsası yapılmıştır.

Eserde kıyametin küçük ve büyük alâmetleri, Allah-u Teâlâ’nın İsrâ sûre-i şerif’inin 58. Âyet-i kerime’sinde, kıyamet günü gelmeden önce helâk olmaktan yahut da şiddetli azabın gelip çatmasından kurtulabilecek hiçbir memleket halkının bulunmayacağına dair beyanı, Allah-u Teâlâ’nın gadabını celbeden üç husus, zamanın en büyük fitnesi ve Hâtem-i veli ile başlayan ve İsa Aleyhisselâm’la bitecek olan devirler, kıyamet senelerinde olacak hadiseler açıklanmakta, kıyamet, birinci ve ikinci surun mahiyeti anlatılmakta, ölüm ötesi hayat hakkında bilgiler verilmektedir.


Yayın Tarihi: 2003
Kapak: Yaldız Baskılı Sert Cilt Kapağı
Kapak Cilt Rengi: Bordo ve Yeşil iki farklı renk çeşidi
Kâğıt Cinsi: 70 gr. 1. Hamur Beyaz Kâğıt
Ebat: 17x24 cm
Sayfa Sayısı: 576