Hakikat Yayıncılık - Muhterem Ömer Öngüt’ün Eserleri | Hakikat Dergisi | Hakikat Medya | Hakikat Kırtasiye
Arama Yap
İNSANIN YARATILIŞI VE ORGAN NAKLİ - Ömer Öngüt Görüşleri Sözleri Kitapları Düşünceleri Yazıları Eserleri
Kalblerin Anahtarı Külliyatı

İNSANIN YARATILIŞI VE ORGAN NAKLİ

Günümüzün çok mühim bir yarasına neşter vuran bu eserde; Âyet-i kerime ve Hadis-i şerif’lerin nur ışığı altında organ naklinin ve vasiyetinin dinen câiz olmadığı, buna fetva verenlerin ağır bir mesuliyet altında oldukları açık olarak beyan edilmektedir.
  • YAYIN TARİHİ1992
  • SAYFA / EBAT400 / 17x24 cm
  • FİYAT120,00 ₺

Eserin ilk beş bölümünde insan ele alınmış, Âyet-i kerime ve Hadis-i şerif’lerin nur ışığı altında ilk insan Hazret-i Âdem Aleyhisselâm’ın yaratılışından başlayarak Allah-u Teâlâ’nın insanı yaratmasındaki ince sırlar selis bir üslûpla kaleme dökülmüştür.

Altıncı bölüm’de Organ Nakli ve Vasiyeti’nin caiz olmadığına dair izah ve deliller arzedilmiştir.

Yedinci bölüm’de “Organ Nakli”nin câiz olmadığını, insan bedeninin hürmete lâyık ilâhî bir emanet olduğunu ortaya koyan görüşlerden bazı örnekler verilmiştir.

Sekizinci bölüm’de ölüm ânı, beyin ölümü kriteri hakkındaki tıbbî, ahlâkî, hukukî tartışmalardan ve ilgili haberlerden örnekler gösterilmiştir. “Organ Nakli”nin daha kişi ölmeden, kalp çalışırken, organlar canlı iken, kişinin takdir-i ilâhi ile hayata dönme imkânı ve ihtimali bulunurken, beyin fonksiyonlarının durmuş olduğuna hükmedilerek yapıldığı, bunun örneklerinin çok olduğu, bu yapılanın bir intihar olduğu hatırlatılmaktadır.

Dokuzuncu bölüm’de “Organ Nakli”nin tıbbî mahzurları ve alternatif tedavi yöntemleri ortaya konulmuştur.

Onuncu bölüm’de insan hayatına hürmetsizliğin organ mafyalarının işini kolaylaştırdığı örneklerle gözler önüne serilmiştir.

On Birinci bölüm’de müellifimizin “İnsanın Yaratılışı ve Organ Nakli” isimli eserini ve şahsını hedef göstermeye matuf medya haberleri sebebiyle yaptığı hukuki mücadele ile ilgili bilgiler arzedilmiştir.

Âyet-i kerime’de şöyle buyuruluyor:

“Doğrusu birçokları bilmeden hevâ ve heveslerine uyarak halkı şaşırtıyorlar.” (En’âm: 119)


Yayın Tarihi: 1992
Kapak: Yaldız Baskılı Sert Cilt Kapağı
Kapak Cilt Rengi: Bordo ve Yeşil iki farklı renk çeşidi
Kâğıt Cinsi: 70 gr. 1. Hamur Beyaz Kâğıt
Ebat: 17x24 cm
Sayfa Sayısı: 400