Hakikat Yayıncılık - Muhterem Ömer Öngüt’ün Eserleri | Hakikat Dergisi | Hakikat Medya | Hakikat Kırtasiye
Arama Yap
CEVÂHİRULLAH-1 - Ömer Öngüt Görüşleri Sözleri Kitapları Düşünceleri Yazıları Eserleri
Kalblerin Anahtarı Külliyatı

CEVÂHİRULLAH-1

“Yarattıklarımızdan öyle bir topluluk da vardır ki, onlar Hakk’a iletirler ve hak ile hüküm verirler.” (A’râf: 181) Hiçbir asırda Rabbânî kullarını eksik etmeyen, böylesine karanlık bir zamanda, Hâtemü’l-evliyâ gibi ulu bir zâtla müşerref eyleyen Mevlâ-i Zülcelâl Hazretleri’ne şükranlarımızı arzederiz!..
  • YAYIN TARİHİ2005
  • SAYFA / EBAT560 / 17x24 cm
  • FİYAT145,00 ₺

30 Eylül 1990 günü Hakikat Vakfı’nın açılması ile başlayan ve üç ayda bir yapılan Vakıf Sohbetleri “Kalblerin Anahtarı” külliyâtının bazılarına alınmıştır. Bu eser ise 69-91. sohbetler arasındaki 23 sohbetten teşekkül etmiştir.

Bu sohbetlerde, hususiyetle Hakîm et-Tirmizî -kuddise sırruh- Hazretleri başta olmak üzere geçmişte yaşamış Evliyâullah Hazerâtı’nın Hâtem-i veli hakkındaki beyanları arzedilerek izahları yapılmıştır.

Yine bu sohbetlerde Resulullah Aleyhisselâm’ın “Velâyet”inin Hâtem-i veli’ye doğrudan doğruya intikal ettiği; Allah-u Teâlâ’nın Hâtem-i nebi’ye ne ki ihsan ettiyse o ihsanı Hâtem-i veli’ye ilka ettiği; Hâtem-i veli’nin velâyetinin diğer velâyetlerden üstün olduğu misallerle açıklanmaktadır.

Tahkik ve tetkik edildiğinde görülecektir ki, şimdiye kadar duyulmayan hiçbir kitapta da geçmeyen ince sırlar, bâtınların da bâtını hakikatler gönülden kaleme dökülmüş, hakikati arayan müslümanların istifadesine arzedilmiştir.


Yayın Tarihi: 2005
Kapak: Yaldız Baskılı Sert Cilt Kapağı
Kapak Cilt Rengi: Bordo ve Yeşil iki farklı renk çeşidi
Kâğıt Cinsi: 70 gr. 1. Hamur Beyaz Kâğıt - Kenarları Yaldızlı
Ebat: 17x24 cm
Sayfa Sayısı: 560