Hakikat Yayıncılık - Muhterem Ömer Öngüt’ün Eserleri | Hakikat Dergisi | Hakikat Medya | Hakikat Kırtasiye
Arama Yap

HAKKIMIZDA


“Hakikat Yayıncılık” Muhterem “Ömer Öngüt -kuddise sırruh-“ Hazretleri tarafından kurulmuştur. Muhterem Ömer Öngüt –kuddise sırruh- Hazretleri’nin “Kalblerin Anahtarı Külliyatı” ve “Hakikat Aylık İslâm Dergisi” Hakikat Yayıncılık tarafından yayınlanmaktadır.

Muhterem Ömer Öngüt -kuddise sırruh- Hazretleri “Hakikat Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Vakfı”nın da kurucu başkanıdır. (Kuruluş: 1988)

Muhterem Ömer Öngüt -kuddise sırruh- Hazretleri sevenlerine ve bütün Müslümanlara hayır ve hasenat işleri yapma bahanesiyle İslâm adına dilencilik yapanlar gibi olmamalarını, ihtiyaçlarını ve masraflarını çalışma ve ticaret yoluyla elde ettikleri gelirle karşılamalarını nasihat ve vasiyet etmiştir.

Nitekim Hakikat Yayıncılık aynı zamanda kırtasiye sektöründe bütün Türkiye’ye yayılmış bayi ağı ile uzman bir kırtasiye kuruluşudur. Bu sektörde “Hakikat Kırtasiye” olarak da bilinir.

Yine 365 günlük namaz vakitli “Hakikat Takvimi” de Hakikat Yayıncılık tarafından çıkartılmaktadır.

Muhterem Ömer Öngüt –kuddise sırruh- Hazretleri’nin eserleri 1980 yılından itibaren "Hakikat Neşriyat" tarafından yayınlanmış, 1993 yılında Hakikat Neşriyat’ın İstanbul Cağaloğlu şubesi açılmıştır. 1997 yılında ise İstanbul merkezli "Hakikat Yayıncılık" kurulmuştur.

Muhterem Ömer Öngüt -kuddise sırruh- Hazretleri’nin kurucusu olduğu “Hakikat Aylık İslâm Dergisi” ise Ekim 1993 yılında yayın hayatına başlamıştır. O günden beri kesintisiz olarak yayınına devam etmektedir.

“İman ve Vatan” buyuran, dinimizin ve vatanımızın muhafazası için bütün bir ömrü boyunca mücadele ve mücahede eden bir Zât-ı âli’nin, Muhterem Ömer Öngüt -kuddise sırruh- Hazretleri’nin eserlerini ve bu Zât-ı âli’den ilhâmını alarak yayın hayatına devam eden Hakikat Aylık İslâm Dergisi’ni yayınlamanın bahtiyarlığı içerisindeyiz.

Bu hayırlı işlerde bizleri muvaffak kılmasını ve kılmaya devam etmesini Cenâb-ı Hakk’tan niyaz ederiz.