Hakikat Yayıncılık - Muhterem Ömer Öngüt’ün Eserleri | Hakikat Dergisi | Hakikat Medya | Hakikat Kırtasiye
Arama Yap
Hakikat Dergisi 311.SAYI - Ömer Öngüt
311.SAYI, Ağustos 2019
Hakikat 311. Sayı

Bismillahirrahmanirrahim

"Allah-u zül-celâl vel-kemâl Hazretleri'ne; O'nun sevdiği ve beğendiği şekilde bitmez-tükenmez hamd-ü senâlar olsun.

Peygamberimiz Efendimiz'e, onun diğer peygamber kardeşlerine, hepsinin Âl ve Ashâb-ı kiram'ına, etbâına, ihsan duygusuyla kıyamete kadar onlara tâbi olup izinden gidenlere; sonsuzların sonsuzuna kadar salât-ü selâmlar olsun."

 

Muhterem Okuyucularımız;

Ahmet Akgündüz güya Bediüzzaman Hazretleri'ni ve "Risâle-i Nur" isimli eserlerini müdafaa için yayınladığı "Risâle-i Nur'a İtirazlar ve Cevapları - Derin Diyanet Raporuna Reddiye" adlı kitabında Muhterem Ömer Öngüt -kuddise sırruh- Hazretleri'ni "Bediüzzaman Hazretleri'ne dil uzatmakla" itham etmiş, düpedüz yalan söylemiş, bir de "Sahte sufi" diyerek hakaret etmiş, iftira atmıştır.

Ahmet Akgündüz bunu ilk defa yapmıyor. Daha evvel, bir yıl önce, geçtiğimiz yılın temmuz ayında da kendi facebook ve twitter sayfalarında aynı yalan ve iftirayı yapmıştı. Muhterem Ömer Öngüt'e "Bediüzzaman Düşmanı","Sahte şeyh!" demiş ve Ağustos 2018 tarihli dergimizde gereken cevabı almıştı.

Akıllanmamış olacak ki şimdi yeni kitabında aynı hakaret ve iftirayı bile bile tekrar yapıyor.

Bediüzzaman Hazretleri'ni daima hayırla yad eden, onun iman abidesi bir veli olduğunu söyleyen bir Zât-ı âli'ye "Bediüzzaman'a dil uzatıyor" diyerek iftira atmak, ne büyük bir yalandır, ne büyük bir ifsattır.

Bir Allah dostuna "Sahte" diyerek hakaret ve iftirada bulunmak; ne büyük bir cür'ettir, ne büyük bir yalandır, ne büyük bir küfürdür.

Bir müslüman söylediği sözün doğrusu kendisine hatırlatıldığı hâlde bile bile aynı yalanı tekrar eder mi? Aynı yalanı söylemekte ısrar eder mi?

Bir müslüman ikaz edilmesine rağmen aynı yalanı bile bile ısrarla tekrar edip bir de kitabında basar mı?

Ahmet Akgündüz yıllarca Fetullah Gülen'e "Veliyullah" dedi, "Kutup" dedi.

Fetullah Gülen'in küfrünü ve ihanetini görememiş bir kimseden İslâm âlimi olur mu?

Ahmet Akgündüz samimi ise "Ben Fetullah Gülen'in içyüzünü görememişim, özür dilerim." demesi gerekmez mi?

Oysa Fetullah Gülen'e "Veliyullahtır" dediği "Tabular Yıkılıyor" isimli kitabını bugün hâlâ satıyor. Bir yıl önce dergimizde bu kitabını ifşa ettik. Buna rağmen bugün bilerek ve isteyerek satmaya devam ediyor.

Böylece FETÖ'nün propagandasını yapmış olmuyor mu?

Bunu yapan bir kişiden İslâm alimi olur mu?

Bunu yapan bir kişinin dine ve vatana faydası olur mu?

Muhterem Ömer Öngüt -kuddise sırruh- ise otuz yıldır bunların hâin olduklarını, dinde ve vatanda bölücü olduklarını adetâ haykırıyor. Dini ve vatanı muhafaza etmek için birçok sıkıntılar çekti, iftiralara maruz kaldı. Ancak bir adım geri atmadı. Hak ve hakikati neşretti.

Oysa sen ve senin gibiler bu din ve vatan bölücülerine "Veliyullahtır", "İslâm âlimidir." dedikleri için birçok müslüman bu hâinlerin peşine takıldı, halk uyanamadı.

Bu hâinler yıllarca dinimize ihanet ettiler, Resulullah Aleyhisselâm'ı kelime-i şehadetten çıkartmaya çalıştılar, küffarın küfrünü hoş göstermeye çalıştılar, bütün taraftarlarını küffarın kucağına, emrine ve hizmetine attılar.

Yıllar yılı bunların içyüzünü göremedin.

Bu hâinler küffar ile işbirliği yapıp memleketi ele geçirmek için 15 Temmuz 2016'da ihanetin zirvesini yaptılar. Yine hâlâ uyanamadın.

Senin "Veliyullah" dediğin şimdi vatan haini çıktı. Devlet terörist ilan etti.

Tanıyabildin mi? Tanıyamadın.

Halkı uyandırabildin mi? Uyandıramadın.

Ne gibi bir müdahalen oldu? Aksine destekledin.

Senin veliyullah dediğin vatan hâini çıktığına göre hangi sözüne itibar edilir?

"Hakiki" ile "Sahte"yi buradan ayırabilirsiniz.

"Bu Ay İçerisinde İdrak Edeceğimiz Mübarek "Kurban Bayramı"nızı Tebrik Eder, Tüm İslâm Âlemi'ne Hayırlara Vesile Olmasını Allah-u Teâlâ'dan Niyaz Ederiz."

Baki esselâmü aleyküm, ve rahmetullah...


Başyazı ve Makaleler
Başyazı - Ahmet Akgündüz'ün İçyüzü - Ömer Öngüt
Başyazı
İsmail Yavuz
Ahmet Akgündüz'ün İçyüzü