Hakikat Yayıncılık - Muhterem Ömer Öngüt’ün Eserleri | Hakikat Dergisi | Hakikat Medya | Hakikat Kırtasiye
Arama Yap
Hakikat Dergisi 292.SAYI - Ömer Öngüt
292.SAYI, Ocak 2018
Hakikat 292. Sayı

Bismillahirrahmanirrahim

"Allah-u zül-celâl vel-kemâl Hazretleri'ne; O'nun sevdiği ve beğendiği şekilde bitmez-tükenmez hamd-ü senâlar olsun.

Peygamberimiz Efendimiz'e, onun diğer peygamber kardeşlerine, hepsinin Âl ve Ashâb-ı kiram'ına, etbâına, ihsan duygusuyla kıyamete kadar onlara tâbi olup izinden gidenlere; sonsuzların sonsuzuna kadar salât-ü selâmlar olsun."

 

Muhterem Okuyucularımız;

ABD, Ortadoğu ve İslâm dünyasında icra ettiği; işgal, zulüm, katliam ve terör faaliyetlerini Kudüs'ü İsrail'in başkenti ilan ederek yeni bir aşamaya taşıdı. Amerika'nın tüm bu zulüm ve düşmanlık siyasetinin arkasında yahudilerin olduğu meydana çıktı. Amerika İsrail için bütün dünyayı karşısına almayı göze aldı.

Amerika Kudüs kararı ile İsrail'in buradaki işgalini meşrulaştırmaya çalıştı. Milyonlarca Filistinli mültecinin haklarını ayaklarının altına almak istedi.

Amerika öteden beri, yetmiş yıldır İsrail'in süregelen işgalini ve zulmünü destekliyordu.

Ancak hiç bu kadar pervasız bir şekilde safını ve niyetini ortaya koymamıştı.

Amerika'nın altında kendisinin de imzası bulunan bütün uluslararası kararları, devletlerarası hukuku hiçe sayarak İsrail işgalini meşru kabul etmesi, Kudüs'ü İsrail'in başkenti ilan etmesi basit bir karar değildir. "Bizi ilgilendirmez." denilecek bir karar hiç değildir. Zira bunların hedefinde Türkiye de vardır. Nitekim biliyorsunuz Amerika-yahudi ikilisi uzun zamandır bölgemizde ve Türkiye aleyhinde büyük plânlar çeviriyor. PKK'yı en modern silahlarla donatıyor. FETÖ'yü aynı şekilde hâlâ kullanıyorlar.

Hiç şüphe olmasın ki Amerika-yahudi ikilisinin çok daha büyük plânları var. Mekke'yi, Medine'yi, İstanbul'u; Mısır'dan Türkiye'ye bütün bu coğrafyayı yutmak, ele geçirmek, bölgedeki müslüman nüfusu azaltmak, insanları sürmek, yok etmek istiyorlar.

Amerika'nın bu içyüzünü, yahudi güdümünde bir devlet olduğunu Muhterem Ömer Öngüt -kuddise sırruh- Hazretleri yıllar evvel şöyle haber vermişlerdi:

"İsrail demek, Amerika demek, Amerika demek, hıristiyan âlemi demek. Amerika demek yahudi demek, yahudi demek Amerika demek."

Nitekim; Trump'ın -altında Amerika'nın da imzası bulunan bütün uluslararası hukuk kararlarını çiğneyerek- Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıma kararı Amerika'nın yahudinin elinde bir oyuncak haline geldiğini tescillemiştir.

Dikkat ederseniz, Amerika'nın bu haksız, hukuksuz, adaletsiz Kudüs kararına karşı sesini en çok yükselten ülke Türkiye oldu. Türkiye'nin öncülüğünde toplanan İslâm İşbirliği Teşkilatı bu haksız karara karşı durdu ve dünyaya güçlü bir mesaj verdi. İslâm ülkeleri; Kudüs'ü Filistin'in başkenti olarak tanıdığını ilan etti, ABD'nin kararını hükümsüz saydı.

İslâm milletlerinin birliği ve hep beraber bu kararı almaları çok mühimdir.

Zira; "Müslümanlar birlik olsa dünyaya hâkim olurlar. Niçin? Çünkü Allah-u Teâlâ İslâm'ı destekler. (Ömer Öngüt -kuddise sırruh-)

Nitekim İslâm İşbirliği Teşkilatı'nda alınan bu karardan sonra bütün dünya ülkeleri BM Genel Kurulu'nda Amerika ve İsrail'e büyük bir tokat daha vurdu.

Bugünkü Amerikan yönetiminde Evanjelik hıristiyanların etkin olduğu biliniyor. Trump'ın bazı danışmanlarının ve başkan yardımcısının fanatik evanjelik oldukları söyleniyor.

Evanjeliklere göre Kudüs'ün yahudilerin eline geçmesi büyük kıyamet savaşının başlaması için lüzumlu bir aşama.

Bugün yaşananlar, Amerika'nın tavırları, yahudinin pervasızlığı, Deccaliyet devrinin artık kapıda olduğunu gösteriyor. Nitekim Muhterem Ömer Öngüt -kuddise sırruh- Hazretleri "Hakiki Deccalin Amerika'dan çıkacağını" haber vermişlerdir.

"Bu isyan cezasız kalmaz, vakit geldi. Allah'ım beterinden korusun. Bakalım Allah-u Teâlâ ne gösterecek." (Ömer Öngüt -kuddise sırruh-)

Baki esselâmü aleyküm, ve rahmetullah...


Başyazı ve Makaleler
Başyazı - Amerika Şerefini Kaybetti, Bütün Dünya İsrail Ve Amerika'dan İkrah Etti. - Ömer Öngüt
Başyazı
İsmail Yavuz
Amerika Şerefini Kaybetti, Bütün Dünya İsrail Ve Amerika'dan İkrah Etti.