Hakikat Yayıncılık - Muhterem Ömer Öngüt’ün Eserleri | Hakikat Dergisi | Hakikat Medya | Hakikat Kırtasiye
Arama Yap
Hakikat Dergisi 280.SAYI - Ömer Öngüt
280.SAYI, Ocak 2017
Hakikat 280. Sayı

Bismillahirrahmanirrahim

"Allah-u zül-celâl vel-kemâl Hazretleri'ne; O'nun sevdiği ve beğendiği şekilde bitmez-tükenmez hamd-ü senâlar olsun.

Peygamberimiz Efendimiz'e, onun diğer peygamber kardeşlerine, hepsinin Âl ve Ashâb-ı kiram'ına, etbâına, ihsan duygusuyla kıyamete kadar onlara tâbi olup izinden gidenlere; sonsuzların sonsuzuna kadar salât-ü selâmlar olsun."

 

Muhterem Okuyucularımız;

Küffar İslâm'ı ve Türkiye'yi yıkmak için her yönden saldırıyor; bombayla, terörist ordularıyla, ekonomiyle, hâinleriyle...

Biz de saldırıyoruz. İyi vuruyoruz. Daha da vuracağız. Harp başladı artık. Allah'ın yardımı ve izni ile zafer bizim olacak.

Evet, küffar bütün taşeronlarını seferber etmiş bize saldırıyor. Ve fakat bu millet, bu devlet, bu ordu dimdik karşılarında duruyor.

Ordumuz, polisimiz, bütün güvenlik güçlerimiz sınır içinde olsun, sınır dışında; Suriye'de El-Bab'da olsun büyük bir mücadele veriyor.

Bu uğurda mücadele eden güvenlik güçlerimizin Allah-u Teâlâ yar ve yardımcısı olsun. Şehidlerimizin ruhları şâd olsun.

Bir haftada El-Bab'da on altı, Beşiktaş'ta kırk dört, Kayseri'de on dört şehidimizi şehidler ordusuna yolcu ettik.

Bu saldırılar Türkiye'nin, Türk Milleti'nin azmini ve cihad aşkını kamçılıyor.

"Müminler içinde öyle erler vardır ki, Allah'a vermiş oldukları ahde sadâkat gösterirler. Onlardan kimi bu uğurda canını fedâ etti, kimi de bu şerefi beklemektedir. Ahidlerini hiç değiştirmemişlerdir." (Ahzab: 23)

Hiç şüphesiz yaşı ne olursa olsun, erkek olsun, kadın olsun bu millet içinde bu şerefi bekleyen, iştiyak duyan binlerce cengâver var.

Küffar bizi yıkmaya azmetmiş, var gücüyle hücum ediyor, resmen harp açmış bulunuyor. İslâm'ı kaldırmak, bu vatanı yıkmak için çalışıyor.

İçteki hâinler, dıştaki kâfirler elbirlik saldırıyorlar. Vatan kalesini ele geçirmeye çalışıyorlar.

Zaman; uhuvvet, birlik ve beraberlik zamanı. Zaman; bu saldırılara topyekün göğüs germe zamanı.

O halde biz de dinimizi ve vatanımızı muhafaza ve müdafaa etmek için, küffarı yıkmak için azmetmemiz icabediyor. Birlik beraberlik içinde, Allah için, vatan için elbirlik olmamız lâzım. Biz Allah ve Resul'ünde birleşirsek hiçbir güç bizim karşımızda duramaz. Zira küffar arkasına bütün ordularını, bütün şeytanlarını dahi almış olsa, Hazret-i Allah'ın güç ve yardımının karşısında ne hükmü vardır?

"Şüphesiz ki bizim ordumuz galip gelecektir." (Sâffât: 173)

Dikkat ederseniz küffar önce FETÖ gibi örgütleri kullanarak Türkiye'ye ve Türkiye üzerinden İslâm dünyasına iyice nüfuz etmeye çalıştı. Amacı Türkiye'yi ve İslâm'ı içeriden yıkmaktı.

Küffar FETÖ, DAEŞ, PKK, bütün terör örgütlerini kullanarak vatanımıza kastetmeye çalıştı.

Ancak dininin koruyucusu olan Allah-u Teâlâ onlara bu fırsatı vermedi. Hamdolsun sinsice gelen ilk büyük tehlike atlatıldı.

Küffar buradan muvaffak olamayınca bu sefer alenî olarak bizi yıkmak için terörle, ekonomi ile, taşeronlarını üzerimize saldırtmakla, terör örgütlerine her türlü desteği vermekle, parlamentolarında kararlar aldırmakla üzerimize saldırmaya başladı.

Küffar artık maskesini çıkarttı, düşmanlığını alenen yapıyor.

Ancak görüyorsunuz bugün bu mücadele büyük bir zaruret oldu. Türkiye artık her şeyi göze almış durumda. Ne pahasına olursa olsun sonuna kadar gitmeye azimli. Elhamdülillah. Türkiye bir nevi ikinci bir "Kurtuluş Savaşı" yapıyor.

Bu ülke bütün İslâm âleminin ümit kaynağıdır. Bosna'dan, Çeçenistan'a, Filistin'den Doğu Türkistan'a, Arakan'dan Kırım'a, Bulgaristan'dan Afrika'ya, Arabistan'a, Irak'a, Mısır'a kadar... Bu durum Asr-ı saâdet devrini yaşayan ve yaşatan Osmanlı atamızın bize bıraktığı en kıymetli bir mirastır. Her yerdeki müslümanların umudu bu vatandır. Burası dünyadaki müslümanlar için anavatan mesabesindedir.

İşte bu yüzden bu vatanımıza saldırıyorlar. Burayı bölme, parçalama ve ele geçirme derdindeler.

Allah-u Teâlâ bu kâfirlere ve bu münâfıklara fırsat vermesin. Amin.

Baki esselâmü aleyküm, ve rahmetullah...


Başyazı ve Makaleler
Başyazı - Gün; Vatanımızı Yıkmaya Çalışan Küffarla Elbirlik Mücadele Günüdür! - Ömer Öngüt
Başyazı
İsmail Yavuz
Gün; Vatanımızı Yıkmaya Çalışan Küffarla Elbirlik Mücadele Günüdür!