Hakikat Yayıncılık - Muhterem Ömer Öngüt’ün Eserleri | Hakikat Dergisi | Hakikat Medya | Hakikat Kırtasiye
Arama Yap
Hakikat Dergisi 268.SAYI - Ömer Öngüt
268.SAYI, Ocak 2016
Hakikat 268. Sayı

Bismillahirrahmanirrahim

"Allah-u zül-celâl vel-kemâl Hazretleri'ne; O'nun sevdiği ve beğendiği şekilde bitmez-tükenmez hamd-ü senâlar olsun.

Peygamberimiz Efendimiz'e, onun diğer peygamber kardeşlerine, hepsinin Âl ve Ashâb-ı kiram'ına, etbâına, ihsan duygusuyla kıyamete kadar onlara tâbi olup izinden gidenlere; sonsuzların sonsuzuna kadar salât-ü selâmlar olsun."

 

Muhterem Okuyucularımız;

Ateş kapımıza dayandı. Ülkemizin harbe girme tehlikesi bulunuyor.

Milletimizin ve vatanımızın selameti için, ordumuzun muzafferiyeti için çalışmak herkesin vazifesidir. Bu vesile ile bu dergiyi çıkartmak zaruri oldu. Hazret-i Allah uyanmamıza, vatanımızın muhafazasına, milletimizin birlik ve beraberliğine vesile kılsın.

Öyle çetin günler geliyor ki; millet olarak, devlet olarak bütün gücümüzle ordumuzun muzafferiyeti için gayret göstermeliyiz.

Zira küffar bütün orduları ile geliyor, bütün silahları ile geliyor. Hazret-i Allah onları birbirine düşürsün inşallah. Amin.

Hazret-i Allah'a çok sığınmamız, vatanımız için çok dua etmemiz lazım.

Muhterem Ömer Öngüt -kuddise sırruh- Hazretleri "Bizi aldıktan sonra çok çetin harpler olacak!", "Bizden sonra her şeyi bekleyin!" buyurmuşlar, kendilerinden sonra dünyanın ahvalinin gittikçe kötüye gideceğini, büyük harplerin zuhur edeceğini haber vermişlerdi.

Nitekim kendilerinin vefatının hemen ardından Arap ülkelerinde başlayan karışıklıklar iyice çığırından çıktı, insanlar eski günlerini arar oldular. Durum her geçen gün daha kötüye gidiyor. Çıkan ateşin bütün dünyayı sarması an meselesi.

Bu zamanın geldiği günlerdeyiz. Onun gitmesiyle dünyanın durumu ortada. Depremler, afatlar, savaşlar çoğaldı, Ortadoğu, Afrika yangın yerine döndü. Her yer kaynıyor. Irak, Suriye, Yemen, Afganistan, Libya, Nijerya'da harp var, ciddi sıkıntı var. İç harp yaşanıyor. Somali, Sudan, Mali, Pakistan, Mısır'da huzur yok. İslâm alemi büyük sıkıntılara düçar oldu. Rusya İran'ı ve Şiileri kullanarak hükmünü yürütmek istiyor. İran ise İslâm dünyasına nüfuz etme hevesinde. Türkiye de bu ortamdan nasibini alıyor. İran, Irak, Suriye, Yunanistan, Ermenistan, Kıbrıs Rum Kesimi hemen bütün komşu ülkeler aynı safta. Düşmanlıklarını alenen yapıyorlar.

Bütün dünya devletleri onlarca gemisi, yüzlerce füzesi ile Akdeniz'deler. Uçak gemileri, denizaltılar cirit atıyor. Çin Cibuti gibi küçücük bir yere 10 bin asker gönderiyor. Dünya savaşları öncesi yaşanan ittifakların-ihtilafların benzerleri yaşanıyor. Bütün bu hadisat hemen yanı başımızda cereyan ediyor.

Zât-ı âlileri harp afatının ve sıkıntılarının memleketimize de sirayet edeceğini haber vermişler ancak memleketimiz için hem iç, hem dış tehlikelere karşı devletin birliği, dirliği ve bekasını niyaz etmişlerdi;

"Yâ Rabb'i! Halilullah Mekke için duâ etti,

Yâ Rabb'i! Resulullah Medine için duâ etti,

Yâ Rabb'i! Fakir bu devlet için duâ ediyor, bu devlete zevâl verme!"

Aynı zamanda bu vatan gemisinin batmayacağını, Allah'ın izni ve lütfuyla bu badireleri atlatacağını haber vermişlerdi.

Muhterem Ömer Öngüt –kuddise sırruh- Hazretleri "İmansız vatan, vatansız iman muhafaza edilmez!", "Bize iman lâzım, vatan lâzım!", "Bu imanlı gönüller canını verir, vatanını vermez." buyururlardı. Dikkat ederseniz küffar İslâm ülkelerini parçalamakla yetinmiyor, ordularını da dağıtmaya, parçalamaya çalışıyor. Zira vatan ordu ile müdafaa edilir. Bu sebeple zamanı geldiğinde ordumuza maddi-manevî, icap ederse malımızla, icap ederse canımızla destek olmamız lâzım. Çünkü bu ordu Türkiye'yi müdafaa etmekle aynı zamanda bütün İslâm dünyasını müdafaa etmiş oluyor.

Ve şunu unutmayalım; manevî teveccüh ve manevî destek bu vatanın üzerinde devam ediyor. Son zamanlarda yaşanan hadiseler tetkik edildiğinde bunu çok açık bir şekilde görüyoruz. Bu teveccühe layık olabilmek için her türlü gayreti göstermemiz, birlik-beraberlik içinde olmamız lazım.

Binaenaleyh onların bu ali himmet ve tasarrufları elan devam etmektedir. Onlar tasarruf memurudurlar.

"Kınından çıkmış kılıç gibi olacak." buyurulduğu için o ilâhî yardım Allah'ın izniyle devam edecektir.

Bâki esselamü aleyküm ve rahmetullah...


Başyazı ve Makaleler
Başyazı - "Allah'ım! Ümmet-i Muhammed'i Affet! Vatanımızı Muhafaza Et! Ordumuzu Muzaffer Et!" (Ömer Öngüt -Kuddise Sırruh-) - Ömer Öngüt
Başyazı
İsmail Yavuz
"Allah'ım! Ümmet-i Muhammed'i Affet! Vatanımızı Muhafaza Et! Ordumuzu Muzaffer Et!" (Ömer Öngüt -Kuddise Sırruh-)