Hakikat Yayıncılık - Muhterem Ömer Öngüt’ün Eserleri | Hakikat Dergisi | Hakikat Medya | Hakikat Kırtasiye
Arama Yap
Gündem - PKK'nın Yerine Yeni Ermeni Terör Örgütü: "NOR ASALA" - Ömer Öngüt
PKK'nın Yerine Yeni Ermeni Terör Örgütü: "NOR ASALA"
Gündem
Şinasi Çapa
1 Aralık 2012

 

PKK'nın Yerine Yeni Ermeni Terör Örgütü:
"NOR ASALA"

Ermeniler geçtiğimiz Ağustos ayında Lübnan'da NOR ASALA, yani Yeni ASALA adıyla bir terör örgütü kurdular.
Türk ve Azerîleri hedef alacaklarını, Türkiye'yi karıştırma hedeflerini açıkça ilan ettiler.

 

Bilindiği üzere Ermeni ASALA Terör örgütü özellikle Batı ülkelerinde devletimize karşı seri cinayetler işleyerek birçok ülkede Türk Diplomatını katletmişlerdi. Türk Devleti'ni bölmeyi, parçalamayı, eyaletlere ayırarak "Büyük Ermenistan" (ve "Büyük İsrail") hedefine varmak için terör yolunu seçmişlerdi. Bir şekilde Ermeni ASALA teröristleri elimine edilirken sahneden Patron Devletlerin direktifleriyle çekilmişler, yerine yine Ermeni istekleri doğrultusunda kurulan sözde Kürdistan için sahneye sürülen PKK terör örgütü, Ermeni terör örgütünün yerini almaya başlamıştı.

ASALA Örgütü işlediği seri cinayetlerle dünya kamuoyunda infiale sebep olurken bir taşla iki kuş vurmayı hedefleyen Patron devletlerin finansörlüğünde PKK örgütü Marksist-Leninist bir yapı ile Kürtlerin bağımsızlığı gibi bir maskenin ardına sığınarak Türkiye'yi bölmek adına kullanılmaya başlanmıştır. Bu eli kanlı terör örgütü de bir şekilde emeline ulaşırken, onu kullanılan mekanizmaların istekleriyle günü geldiğinde sahneden çekilecektir.

İşte bu noktada yeni kurulan "Asılsız Soykırım İddialarıyla Mücadele Derneği (ASİMED)"'nin başkanı Yar. Doç. Dr. Savaş Eğilmez yeni oyunlara dikkat çekmekte ve kurulan yeni bir terör örgütünden bahsetmektedir: "Ermeniler geçtiğimiz Ağustos ayında Lübnan'da Anjar Kasabası'nda NOR ASALA, yani Yeni ASALA adıyla bir örgüt kurmuşlar. Bu örgütün içerisinde Ermenistan, Yunanistan, Güney Kıbrıs Rum kesimi, Gürcistan, Fransa, Rusya, Lübnan, İran, Suriye, ABD ve Belçika'dan Ermeniler yer almaktadır. Amaçları, Yeni Ermenistan adıyla yeni bir ülke kurmak için silahlı ve siyasi bir mücadele başlatmış olduklarını, yayınladıkları bildiride Türkiye'den sözde soykırımı tanımasını, toprak ve tazminat talep ettiklerini, ayrıca Ukrayna'nın Bucak Bölgesi'nde Kuzey Batı Ermenistan Devleti'nin! kurulmasını, hedeflerinde Azerbaycan'ın büyükelçilik ve ataşelerinin öldürülmeleri, yetiştirdikleri intihar bombacılarıyla Türkiye ve Azerbaycan'da bazı siyasetçileri, tarihçileri ve işadamlarını hedef aldıklarını, Azerbaycan'ın kuzeybatısında bulunan Zakatala bölgesinin, Abhazya ve Güney Osetya'nın Gürcistan'a dahil edilmesini, Azerbaycan'ın kuzeyinde yaşayan Lezgilere özerklik verilmesini talep ediyorlar. Örgüt üyelerinin, Ermeniler aleyhine yayın yapan medya gruplarına karşı bombalı eylemlerde bulunacaklarını ve bunun için hazırlıklarının bitme noktasına geldiğini söylemektedirler. Ayrıca Türk Ordusu'na karşı eylem yapmak üzere Ermeni, Rum ve Kürtlerden oluşan gruplara silah eğitimi verdiklerini belirtiyorlar. Türkiye ve Azerbaycan'da Arap Baharı modeliyle ayaklanmalar çıkarmak için hazırlık içerisinde olduklarını beyan ediyorlar.

Kısaca kökleri eskiye dayanan NOR ASALA adı altında yeni bir terör örgütümüz daha var. Var olanlarla aynı kaynaklardan beslenip aynı amaca hizmet ediyorlar. Çok defa belirttiğimiz ve ortaya koyduğumuz gibi PKK ile Ermeniler bir çok alanda birbirini tamamlayan ilişkiler içinde bulunuyorlar. Bu iki mihrak ellerine geçen her türlü fırsatı kullanarak ülkemiz aleyhine çalışmalar yapıyor. Şimdi de Kafkasları organize edip Türkiye'ye karşı yeni bir cephe açma uğraşındalar. Bu nedenle hem devlet hem de millet olarak çok dikkatli olmamız gerekiyor…"

Ermeniler sözde soykırım yasa tasarılarını ülke parlamentolarından geçirmek için ne kadar güçleri varsa çalışıyorlar. Biz haklı ve mazlum olduğumuzu ne yazık ki kendi kamuoyumuza bile yeterince anlatamıyor, duyuramıyor, yeterli çalışmaları yapmayı beceremiyoruz.

PKK terör örgütünün istekleri ile ASALA örgütünün istekleri arasında uyum var. Batı dünyası Sevr Antlaşması ile Türkiye'yi bölmeyi, parçalamayı planlamıştı ama bu emperyalist istekleri kursaklarında kalmıştı. Emperyalizm vatan topraklarımız üzerindeki hain ve sinsi emellerinden asla vazgeçmiş değildir. Memleketimizde devamlı bir gaile çıkararak emellerine ulaşmak istemişler; bunun için kardeş kavgalarını körüklemişler, gençliği sağcı-solcu, milliyetçi-komünist vs. gibi adlarla kırdırmaya, vuruşturmaya çalışmışlar, muhafazakar-laik kamplaşmasını yapmak istemişler, uydu iktidarlarla milletin maddi ve manevi değerlerini kasalarına aktarmaya çalışmışlardır.

Bu milletin düşmanları durmadan çalışıyorlar. Terör örgütünün millete maddi ve manevi faturası ağır olmuştur. Müslüman Kürt kardeşlerimizi sömürmek için onların bir kısmını kullanmaktadırlar. Sevr'de ne istenmişse aradan geçen zaman içinde emellerinden vazgeçmediklerini göstermişler, kanlı terör örgütünü kullanarak amaçlarına ulaşmak istemektedirler.

Piyonlar değişecek, stratejiler uygulanacak, aynı senaryo sahnelenmek istenecektir. Dün olduğu gibi gelecekte de oyunlar sürüp gidecektir.

Müslüman Türk Milleti'nin milli ve manevi kimliğinin yok edilmesi için her türlü baskı açık gizli şekilde icra edilmektedir. Dik duruş ve yıkılmamanın yolu bizi biz yapan eşsiz değerlerimizin yaşanması ve yaşatılması için üzerimize düşen vazifeyi hakkıyla yapmaktan geçiyor.


  Önceki Sonraki