Hakikat Yayıncılık - Muhterem Ömer Öngüt’ün Eserleri | Hakikat Dergisi | Hakikat Medya | Hakikat Kırtasiye
Arama Yap
MEKTUBAT - Cem' Hâli (127. Mektup) - Ömer Öngüt
Cem' Hâli (127. Mektup)
MEKTUBAT
Muhammed Es'ad Erbili -Kuddise Sırruh-
1 Haziran 2007

 

MEKTUBAT
127. MEKTUP

ŞEYH MUHAMMED ES’AD ERBİLÎ
(Kuddise Sırruh)

CEM' HÂLİ

 

15 Mart 1320 tarihinde gönderilmiş olan ülfet ve iltifat dolu mektubunuzu alıp okudum, çok memnun oldum. Rüyanızda bir levha üzerine yazılmış, devam etmeniz emredilmiş olan Kelime-i tevhid'i görmeniz şükür ve teşekkürlerimi arzetmeyi icâb ettirdi. Bu durum, fakir kardeşinizle râbıtaya devam ettiğinizi, ihlâs ve muhabbetinizin kemâlini ispat ediyor. Bu yüzden Cenâb-ı Hakk'a hamdederim. Allah-u Teâlâ sevgi ve muhabbetinizi artırsın. En kısa zamanda bu zikr-i şerif'in tesirinin sizde hâsıl olmasını nasip eylesin, âmin.

Muhterem Hoca Yekta Efendi Hazretleri'yle müzâkere ve fikir alışverişinde bulununuz. Sırası ile letâif zikrini öğrenip her biri ile ayrı ayrı beş-on gün meşgul olduktan sonra bu zikr-i şerif'i de öğrenip cem' hâlinin gelmesi için teveccüh buyursunlar. Gerçekten bir ay kadar oluyor fakiriniz hem kendim, hem de değerli ihvânım için imanda kemâl ihsan edilmesi niyaz ve merakında bulunuyorum.

Bizimle olan muhabbet, birlik ve beraberliğinizin gerekliliğine bu rüya da işaret etmiştir. Hakk Teâlâ Hazretleri cümlemizi hakikat mertebesine ermiş, gerçek müslümanlardan ve iman ehlinden eylesin. Dili ile Allah'ın, gönlü ile mâsivânın kulu olanlardan eylemesin, âmin.


  Önceki Sonraki