Hakikat Yayıncılık - Muhterem Ömer Öngüt’ün Eserleri | Hakikat Dergisi | Hakikat Medya | Hakikat Kırtasiye
Arama Yap
NAMAZ REHBERİ - Ömer Öngüt Görüşleri Sözleri Kitapları Düşünceleri Yazıları Eserleri
Cep Kitapları

NAMAZ REHBERİ

Namaz, Rabb’imiz Teâlâ Hazretleri’nin görünür-görünmez, bitmez-tükenmez ihsan ve ikramlarına karşı şükran ve tazimimizi sunmak için kalbimiz, dilimiz, bedenimizle yaptığımız bir ibadettir.
  • YAYIN TARİHİ1994
  • SAYFA / EBAT200 / 13x19 cm
  • FİYAT45,00 ₺

İbadet; Allah-u Teâlâ’yı en büyük tazim ve sevgi ile anmak, yüceltmek, O’na yaklaşmak için bir takım vazifeleri ifa etmek demektir. Yaratılışımızın gayesi de budur.

İbadetin sahası çok geniştir. Namaz, oruç, zekât, temizlik, cihad, duâ, zikrullah... Allah-u Teâlâ’nın rızâsını kazanmak için yapılan her davranış ibadetin bölümlerini teşkil etmektedir.

İbadetler Allah’ımız nasıl emretmiş, Resulullah -sallallahu aleyhi ve sellem- Efendimiz nasıl göstermişse öylece yapılır. Zamanın değişmesi ile ibadetler değişmez, artma ve eksilme olmaz.

İbadetlerin en mühimi, en camialısı namazdır. Namazda her türlü ibadet şekilleri mevcuttur.

Hadis-i şerif’lere göre İslâm’ın şartı, dinin direği ve temeli, ibadetlerin rehberi, cennetin anahtarıdır. Müminin miracı, kalbinin nuru, ruhunun gıdasıdır. Muttakilerin göz aydınlığıdır.

Bu eserde; namaz, abdest, gusül ve diğer ilmihal bilgileri ile, abdestte ve namazda okunacak bütün duâlar, itina ile hazırlanmış, ümmet-i Muhammed’in istifadesine arzedilmiştir.


Yayın Tarihi: 1994
Kapak: Selofanlı Bristol Karton Kapak
Kâğıt Cinsi: 70 gr. 1. Hamur Beyaz Kâğıt
Ebat: 13x19 cm
Sayfa Sayısı: 200