Hakikat Yayıncılık - Muhterem Ömer Öngüt’ün Eserleri | Hakikat Dergisi | Hakikat Medya | Hakikat Kırtasiye
Arama Yap
ÇOCUĞUN İLÂHİ AHKÂM MUCİBİNCE TERBİYESİ VE YETİŞTİRİLMESİ - Ömer Öngüt Görüşleri Sözleri Kitapları Düşünceleri Yazıları Eserleri
Cep Kitapları

ÇOCUĞUN İLÂHİ AHKÂM MUCİBİNCE TERBİYESİ VE YETİŞTİRİLMESİ

Eser on bölümden müteşekkil olup, çocukların terbiyesi ile ilgili hükümleri ve bu husustaki açıklamaları ihtiva etmektedir. Cenâb-ı Erhamerrâhimin Hazretlerinden ilim-irfan yuvası âilelerin teşekkülüne vesile olmasını niyaz ederiz.
  • YAYIN TARİHİ2001
  • SAYFA / EBAT360 / 11x16 cm
  • FİYAT55,00 ₺

Çocuklar yetiştirmek, terbiye etmek ve onları istikbale hazırlamak kolay bir iş değildir ve insanın en zor mesleklerinden birisidir.

Muhterem müellifimiz yıllardır yaptığı sohbetlerinde, yazdığı eserlerinde çocuk terbiyesinin önemi üzerinde durmuş, selis bir üslupla açıklamalarda bulunmuştur.

İzmir’de bir vesile ile kreş müdiresi bir hanımla karşılaşmışlardı. Çocuk terbiyesi ile ilgili olarak ayaküstü kısa bir sohbetten sonra, hanım ayrılırken şu sözleri söyledi:

“Ben kreş müdiresiyim. Bunun tahsili için Amerika’ya giderek iki sene boyunca kurs gördüm. Yemin ederim ki, şu yarım saat içinde sizden aldığımı ben Amerika’da iki senede alamadım.”

Bu hususta müstakil bir esere ihtiyaç duyulması üzerine, muhterem müellif tarafından Âyet-i kerime ve Hadis-i şerif’lerin nur ışığı altında bu kitapçık hazırlanmış ve ilâhî hükümlere göre yuva kurmak isteyen, hakikati arayan müslümanların istifadesine arz edilmiştir.


Yayın Tarihi: 2001
Kapak: Selofanlı Bristol Karton Kapak
Kâğıt Cinsi: 70 gr. 1. Hamur Beyaz Kâğıt
Ebat: 11x16 cm
Sayfa Sayısı: 360